KULTŪRAS JAUNUMI

31.10. 2018

Latvijas simtgades pasākumi

Latvijas valsts proklamēšanas simtgades svētku kulminācijas mēnesis – novembris – ir klāt. Ikviens tiek aicināts veltīt laiku pārdomām un atmiņām par tādu vērtību kā brīvība, griba, drosme, izaugsme, varonība vietu un nozīmi mūsdienu cilvēka dzīvē.

Godinot Latvijas brīvības cīnītāju piemiņu, 11.novembrī Salaspilī notiks ikgadējais lāpu gājiens, kam sekos piemiņas pasākums ar latviešu skaistāko patriotisko dziesmu izpildījumu un rokoperas “Lāčplēsis” skatīšanos.

11.11.2018.

LĀČPLĒŠA DIENAS PASĀKUMA PROGRAMMA

17.30 – pulcēšanās lāpu gājienam pie Sporta nama (Smilšu iela 1);
18.00 – lāpu gājiena sākums;
18.30 – gājiena noslēgums pie kultūras mana “Rīgava” un piemiņas brīdis ar aktieriem Zani Dombrovsku un Gundaru Silakaktiņu;
19.00 – Salaspils kultūras namā Z.Liepiņa rokoperas “Lāčplēsis” 1988.gada ieraksts.

Iedzīvotāji aicināti uz gājienu ņemt līdzi lāpas un turpināt tradīciju Lāčplēša dienā iedegt sveces liesmiņu sava nama logos, tā godinot brīvības cīnītāju piemiņu.

Gājiena laikā tiks ierobežota satiksme Ceru, Griezes, Skolas, Rīgas un Līvzemes ielā līdz k/n “Rīgava”.


16.11.2018.

 “Goda salaspilietis” apbalvošanas ceremonija

Latvijas Republikas proklamēšanas svētku priekšvakarā, 16.novembrī, plkst.19.00 k/n “Rīgava” Lielajā zālē notiks titula “Goda salaspilietis” pasniegšanas ceremonija un svētku koncerts.

Koncerta programmu veido režisors Mārtiņš Eihe, koncertā piedalās Latvijas Radio bigbends, solists: Jānis Holšteins – Upmanis (Goran Gora). Ieeja ar ielūgumiem.

Ņemot vērā to, ka 16.novembra koncerts k/n “Rīgava” Lielajā zālē var pulcēt tikai ierobežotu skatītāju daudzumu, Salaspils Kultūras nama direktors Valdis Škutāns iecerējis šo programmu iekļaut arī 2019.gada Salaspils novada svētku atklāšanā, 31.maijā.


18.11.2018.

Kora “ELPA” koncerts “Mātei Latvijai”

Salaspils Luterāņu baznīca, plkst. 11.30

Salaspils jauktais koris ELPA ielūdz visus uz Latvijas 100. dzimšanas dienas koncertu 18.novembrī, plkst. 11.30, Salaspils Luterāņu baznīcā. Ieeja brīva!


18.11.2018.

KINO “Tēvs nakts”

k/n “Rīgava” 18.11. plkst. 16.00

Režisora Dāvja Sīmaņa spēlfilma “Tēvs Nakts” ir patiess stāsts par rīdzinieku Žani Lipki, kurš Otrā pasaules kara laikā slēpa desmitiem cilvēku. Biļešu cena – 4 eiro.

Filma Tēvs Nakts / Puika ar suni ir patiesos notikumos balstīts stāsts. To, ka Žanis Lipke kļūs par varoni, nespēja iztēloties neviens. Pa dienu viņš strādāja militārās aviācijas noliktavās, bet naktīs pārvadāja kontrabandu. Brīdī, kad nacisti sāka izrēķināties ar Rīgas iedzīvotājiem, viņš pieņēma lēmumu, kas varēja izrādīties liktenīgs gan viņam pašam, gan viņa sievai un mazajam dēlam. Burtiski vācu karavīru acu priekšā drošībā tika nogādāti vairāk nekā piecdesmit cilvēku. Patvērumu izglābtajiem Žanis iekārtoja pats savās mājās.
Kas bija Žaņa Lipkes drosmes noslēpums – azarts, pārgalvība, spīts vai vienkārši spēja ekstremālos apstākļos saglabāt cilvēcību?


Latvijas simtgades pasākumi Rīgā un citviet Latvijā – PROGRAMMA