KULTŪRAS JAUNUMI

24.10. 2019

“Jelgava’94” ir kļuvusi par vienu no šobrīd visskatītākajām kinolentēm Latvijā.

Salaspils kultūras namā “Rīgava” piektdien, 25. oktobrī, pulksten 19.00 notiks šī rudens pašmāju kino hīta – spēlfilmas “Jelgava’94” izrāde un tikšanās ar filmas režisoru Jāni Ābeli. Kā liecina Latvijas Nacionālā Kino centra dati, tad “Jelgava’94” ir kļuvusi par vienu no šobrīd visskatītākajām kinolentēm Latvijā.

Septembrī vien – pirmajās nedēļās kopš filmas parādīšanas uz kinoekrāniem, to noskatījušies vairāk nekā 23 500 skatītāju.

Filmas “Jelgava’94” stāsta centrā ir četrpadsmitgadīgais Jānis, Jelgavas puika ar “zubra” līmeņa mācību sasniegumiem, kurš cenšas būt neviena nepamanīts. Tomēr iemīlēšanās klasesbiedrenē Kristīnē un nejauši iegūtie draugi Nāve un Zombis neatgriežami aizsāk jaunu lappusi Jelgavas pusaudža dzīvē – ir jāspēlē grupā, jāklausās metāls, vajadzīgas īstās drēbes un līdz asarām jānoved skolotāji un vecāki.

Tas ir laiks, par kuru pieaugot, ļoti iespējams, būs kauns, bet tikpat iespējams, ka tas izrādīsies pats labākais dzīves periods. Filmas pamatā ir Jāņa Joņeva tāda paša nosaukuma kulta romāns, kura stāsts risinās uz 1994. gada notikumu fona – cietumnieku izbēgšana Jelgavā, mūzikas ierakstu nelegālais tirgus, Kurta Kobeina nāve.

Filma tapusi Jura Podnieka studijā, tās režisors ir Jānis Ābele, scenārija autors Matīss Gricmanis, operators Aigars Sērmukšs, mākslinieks Aivars Žukovskis, producente Antra Cilinska. “Jelgava’94” ir debijas filma virknei jauno aktieru: galvenā varoņa atveidotājam Bruno Biteniekam, viņa ekrāna mīlestībai Elizabetei Zviedrei, draugiem Aleksim Tauriņam, Endijam Žukam un citiem. Filmā jauniešu vecākus un skolotājus atveido tādi labi pazīstami aktieri kā Andris Keišs, Guna Zariņa, Ieva Puķe, Kaspars Gods, Māra Ķimele, Elīna Vaska, Jānis Jarāns, Kaspars Aniņš un citi.

Jāpiebilst, ka “Jelgava’94” jau ir saņēmusi deviņas nominācijas nacionālajai kino balvai “Lielais Kristaps”, tai skaitā kategorijās “Labākā pilnmetrāžas spēlfilma”, “Labākais spēlfilmas režisors” un “Labākais mākslinieks”.