Salaspils līnijdeju grupa “Lucia’s Linedancers” iekaro Gruziju!

Vasaras viducī līnijdejotājas pulcējās kopā mēģinājumos, lai sagatavotu deju priekšnesumus Gruzijas koncertceļojumam. No mūsu deju klāsta izvēlējāmies dažādus  priekšnesumus: pie latviešu mūzikas dejas kantri blokam, dejas Latīņamerikas blokam, citas dejas popkultūras deju blokam. Sagatavojām vairākus tērpus deju  ceļojumam.  “Lucia’s Linedancers”  vadītājas Lūcijas Sniķeres  vadībā tika sagatavota koncertprogramma šim braucienam. Ar gaišām domām un cerībām par Gruziju 20. augustā devāmies koncertceļojumā.

Mēs  bijām atvērti jaunām tikšanām un iespaidiem. Saulainā Gruzija mūs sagaidīja ar jaukiem un atsaucīgiem cilvēkiem. Kalni, pakalni, lejas un ielejas, kalna upītes, avotiņi, augļi, eksotiskie augi, vīnogulāji, ganāmpulki, senās  kristiešu baznīcas, viesmīlīgie gruzīni – tas viss bija sastopams skaistajā Gruzijā. Gruzijas daba mūs valdzināja un iepriecināja ikkatru soli. Varējām baudīt silto laiku, gleznainās dabas ainavas, veldzēties ar dažādiem Gruzijas minerālūdeņiem, nogaršot gruzīnu nacionālās virtuves garšīgos ēdienus.

Par mūsu labsajūtu ceļojuma laikā rūpējās Liene Lote, pārstāve no ceļojumu aģentūras “Travel Biiz”.  Mēs bijām atbraukuši uz Gruziju, lai dejotu Tbilisi, Rustavi un Batumi Gruzijas skatītājiem un viesiem. Izpildījām dažāda stila dejas: kantri, tango, rokenrolu un disko, katrai dejai atbilstošos tērpos. Skatītāji bija ieinteresēti, smaidīgi un atsaucīgi. Tomēr bija arī ļoti pārsteigti redzot, ka sievietes “labākajos” gados nodarbojas ar deju mākslu, uzstājas un brīvi ceļo. Mēs dejojām āra terasē. Viņiem  patika vērot mūsu deju priekšnesumus! Koncertā piedalījās arī dejotājas no Igaunijas, kuras dejoja austrumu dejas spilgtos tērpos.

Mums bija iespēja tikties ar unikālu personību – mūziķi Giju. Viņš vadīja svētku vakaru, stāstīja par savu dzimteni Gruziju, tās tradīcijām, dziedāja gruzīnu tautas un savas dziesmas, spēlēja ģitāru. Viņš teica : “Mēs, gruzīni, mīlam Latviju, jo jūs bijāt pirmie, kuri atzināt mūsu neatkarību!”  Protams, gruzīniem interesēja, kā mēs dzīvojam, strādājam un dejojam Latvijā, kā pie mums pārdzīvo šo sarežģīto pandēmijas laiku. Tomēr  atzinām, ka visi kopā, rūpējoties par sevi un domājot par tuvākajiem, apkārtējiem, būs iespējams pārdzīvot, jo cerība vienmēr pastāv.

Gruzijā iepazināmies ar dzīvespriecīgo Lieni Metreveli, kura jau vairāk kā desmit gadus dzīvo Gruzijā, kura “iemīlējās” Gruzijā un savu nākotni redz Gruzijā. Viņa vadīja brīnišķīgas ekskursijas, stāstīja par dzīvi un darbu Gruzijā, par izaicinājumiem un pieredzi šajā karstajā zemē.

Sajust un izprast dažādu tautu kultūras un tradīcijas – tas ir ļoti īpaši.  Katra tauta savādāk un skaisti parāda savu mīlestību pret dzimteni. Caur dažādiem mākslas veidiem cilvēki pauž savu mīlestību. Cilvēkiem visos laikos ir bijusi vēlme muzicēt, dziedāt, dejot, gleznot, radīt. Tas mūs vieno un bagātina, paver plašāku redzesloku.

Atgriežoties mājās, mēs ieguvām jaunus iespaidus un pieredzi, jaunus draugus. Viņi iepazina mūs, priecājās par mums, novēlēja nekad neaizmirst savas dzimtenes vēsturi un kultūru. Novēlēja turpināt dejot, jo mēs protam iepriecināt skatītājus ar saviem deju priekšnesumiem!

 

Salaspils līnijdeju  kolektīvs “Lucia’s Linedancers”