KULTŪRAS JAUNUMI

05.07. 2019

KARTUPEĻPALMA

Kartupeļpalma (Amorphophallus titanum) ir augs, kura zieds atveras tieši naktīs, kad visi citi aizveras.

Festivāls “Kartupeļpalma” ik gadu notiek Salaspilī, Nacionālā botāniskā dārza teritorijā. Šogad muzikālo viesu vidū: ALIS P, VOICEKS VOISKA, MARTAS ASINIS, FUCK ART, ŅIKTO, EVIJA VĒBERE, ZIG ZAG, EZERI, HELĒNA KOZLOVA, DAS SONNTAGS LEGION, PAMIRT (Eschatos vokālistes Kristiānas Kārkliņas soloprojekts), SIGMA, WATERFLOWER, RŪSA, KRĀSA, ZĀLE un SIMONS KRASTS (Mazo Smirdīgo Kociņu līdera solo).

13.jūlijā no 15.00 – 5.00

Biļetes: “Biļešu paradīzes” kasēs un www.bilesuparadize.lv (Iepriekšpārdošanā biļešu cena EUR 10,00), pasākuma dienā – dārgāk.

ej.uz/kartupelpalma

Kartupeļpalmas programmu veido ilggadējais mūzikas žurnālists Uldis Rudaks – rokenrola dzīvesveidam veltītās autobiogrāfiskās grāmatas Rokupācija un neskaitāmu medijos trīs gadu desmitu laikā publicētu mūzikai veltītu rakstu autors un dīdžejs:

“Pats esmu apmeklējis daudzus festivālus gan Latvijā, gan ārzemēs, bet tādā, kur visus programmā uzskaitītos dalībniekus noteikti gribētos dzirdēt, vēl neesmu bijis, un tieši tāds ir Kartupeļpalmasmūziķu atlases princips, līdzīgi kā manos dīdžeja setos, kur arī hiti pec pieprasījuma netiek atskaņoti, ja tie nesakrīt ar manām vēlmēm. Protams, ka tas ir egoistiski, bet pa šiem gadiem esmu sastapis gana daudz domubiedru, kuri mani sapratīs. Protams, nav tā, ka visi favorīti jau ir iekļuvuši Kartupeļpalmas programmā, bet festivāls plānots kā ilgtermiņa projekts, kurā zem katra dalībnieka vārda esmu gatavs parakstīties. Līdzīgi kā mani Radio NABAraidījumi Zibens Pa Dibenu, kur sākumā iecerētie simts visu laiku labākie latviešu mūzikas albumi jau apskatīti, un nu krietni ieskrējies ir otrais simtnieks, jo vēl ir gana daudz aizmirsta, par ko vērts atgādināt, un brīnišķīga mūzika Latvijā top joprojām. Festivāls arī netiek saukts par kaut kāda konkrēta mūzikas virziena, mākslas un vēl kaut kādu pamācošu aktivitāšu kopumu – vienkārši festivāls Kartupeļpalma un punkts.”

Plašāk par visiem dalībniekiem: www.facebook.com/kartupelpalma