KULTŪRAS Notikums

07.09.2019

Tētis. Tēvu dienas izrāde bērniem un vecākiem.

  • Kultūras nams Rīgava, Līvzemes iela 7, Salaspils
  • 07.09.2019
  • 15:0017.00
  • 7.00 EUR — 7.00 EUR

Tēva diena pirmo reizi tika svinēta 1910.gadā Amerikas Savienotajās Valstīs, lai pievērstu uzmanību tēva lomai bērnu audzināšanā.  Septembra otrā svētdiena ir diena, kad godinām Tēvus.

Aicinām ikvienu īpaši svinēt šo dienu, novērtējot tēvu rūpes un īpašo lomu bērnu dzīvē.

Tēva loma ģimenē spilgti atainojas arī mūsdienu bērnu literatūrā – viens no redzamākajiem piemēriem ir izdevniecībā “Liels un Mazs” 2016.gadā izdotā Kārļa Vērdiņa dzejoļu grāmata “Tētis”, kurā lielākā daļa dzejoļu veltīti tēva un bērna attiecībām.

Režisors Jānis Znotiņš kopā ar ”Istabas teātra” radošo komandu, izmantojot Vērdiņa dzeju, uzvedis izrādi, kurā stāsta, par dažādiem tētiem no bērnu skatupunkta. Izrādē “Tētis” jautrā un aizraujošā veidā runā ar savu skatītāju par nopietnām lietām, rosinot uz pārdomām un sarunu starp vecākiem un bērniem. Izrādē tiek parādīts, ka tētis var būt aizņemts, dusmīgs, noguris, priecīgs, atpūties, aizrautīgs, bet, lai arī kāds viņš būtu, bērnam viņš ir pats labākais un mīļākais.

Radošo grupu veido režisors Jānis Znotiņš, aktieris Oskars Vīksne, dramaturģiskās koncepcijas autore Ance Muižniece, māksliniece Berta Vilipsone, producente Alma Kušķe.

Izrāde veidota sākumskolas vecuma bērniem un viņu vecākiem.

Biļetes nopērkamas: bilesuparadize.lv

Atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds un izdevniecība “Liels un mazs”.

Informējam, ka pašvaldības organizēto publisko pasākuma laikā iespējama pasākuma dalībnieku personas datu apstrāde fotografējot un filmējot, kā arī pēc tam iegūtais materiāls var tikt publicēts Salaspils novada pašvaldības informatīvajos kanālos un izdevumos informācijas atklātības un sabiedrības informēšanas mērķa nodrošināšanai. Vairāk informācijas http://www.salaspils.lv/privatums-politika.