KULTŪRAS Notikums

04.12.2022

Starptautiskā Invalīdu diena

  • Salaspils kultūras nams, Līvzemes iela 7, Salaspils
  • 04.12.2022
  • 12:00
  • 0.00 EUR
No sirds uz sirdi 2022. gadā!

3.decembris ir nozīmīgs datums cilvēktiesību kalendārā visā pasaulē. Šo dienu 1982. gadā Apvienoto Nāciju Organizācija ir pasludinājusi par starptautisko dienu cilvēkiem ar invaliditāti.

 

Salaspils novadā jau daudzus gadu pēc kārtas mīlestības gaisotnē atzīmējam Labestības dienu „ No sirds uz sirdi”.

Pasākumā mūs priecēs grupa “Zeļļi” ar koncertu, uzrunas, kā arī sirsnīgas sarunas pie galdiņiem!

Vienmēr atcerēsimies, ka sirsnība un iejūtība ir cilvēka vislabākās īpašības. Ik pa laikam dzirdam aicinājumu kādam palīdzēt, īpaši Ziemassvētku laikā. Daudzi sāk domāt, ka būtu jāizdara kāds labs darbs. Vienīgi skumji, ka labestībai mūsu sirdīs nepieciešama īpaša diena. Vai tad labestība nav kaut kas vairāk par pāris latiem, ko pārskaitīsi uz ziedojumu kontu? Vai mēs nevaram darīt labu saviem līdzcilvēkiem katru dienu, negaidot īpašu aicinājumu? Un ne jau vienmēr labestība ir tikai ziedošana. Labestība var būt arī pavisam vienkārša. Tas ir smaids ikdienas rūpju sagrauztai sievietei, kas pa ielu dodas savās gaitās, tā ir durvju pieturēšana veikalā, kad pa tām mēģina iekļūt māmiņa ar bērnu ratiem. Tas ir atbalsts vecam, slimam cilvēkam, kurš ar grūtībām izkāpj no autobusa. Būt labam – tas neprasa daudz laika un naudas. Tam nepieciešama vien izdoma un vēlēšanās. Tieši no šādiem maziem dzīves sīkumiem, no maziem notikumiem, kuru iniciators tu vari būt, dzīve kļūs gaišāka. Mums visiem ir atvēlēts laiks, ko pavadīt uz planētas Zeme. Un tikai no mums pašiem ir atkarīgs, kāds tas būs. Sena filozofijas mācība pauž, ka debesis un elle nav kāda mītiska vieta, tā ir mūsu dvēsele, kurā esam ieslēgti un tikai mēs paši varam to mainīt. Darot labu, tu padari labāku arī savu dzīvi. Nepieklājību vislabāk var iznīdēt ar pieklājību, ļaunumu un bezcerību – ar labestību.

Visi cilvēki ar īpašām vajadzībām, kā arī asistenti, vecāki tiek mīļi gaidīti uz mums veltīto pasākumu!

Lai mums izdodas un lai labestība katrā no mums mājo ikdienu!

Tiekamies 4. decembrī plkst.12.00 k/n Rīgava.
Par nokļūšanu uz pasākumu un no, pieteikties līdz 1. decembrim pulksten. 16.00, zvanot uz t. 26986861 Dainai Jakovļevai

Dziļā sirsnībā,

Salaspils novada domes priekšsēdētāja vietniece sociālajos un sporta jautājumos Malda Caune

Informējam, ka pašvaldības organizēto publisko pasākuma laikā iespējama pasākuma dalībnieku personas datu apstrāde fotografējot un filmējot, kā arī pēc tam iegūtais materiāls var tikt publicēts Salaspils novada pašvaldības informatīvajos kanālos un izdevumos informācijas atklātības un sabiedrības informēšanas mērķa nodrošināšanai. Vairāk informācijas http://www.salaspils.lv/privatums-politika.