KULTŪRAS Notikums

17.06.2022

Militāro orķestru festivāls “Mūzikas spēks”

 • Rīgavas Mūzikas un mākslas dārzs, Līvzemes iela 7, Salaspils
 • 17.06.202219.06.2022
 • 17:0013:00
 • 0.00 EUR

17.06.

 • Plkst. 17:00 Nacionālo bruņoto spēku Štāba orķestra koncerts “Atklājot klasiku”, diriģents kapteiņleitnants Guntis Kumačevs.
 • Plkst.20:00 koncertuzvedums “Savas zemes sargs”. Piedalās Zemessardzes orķestris, Zemessardzes koris “Stars”, solisti Luīze Krasta, Gita Puikevica-Puikevska, Andika Laima Karele, Gundars Silakaktiņš, Jānis Igaunis, repa apvienības “Kreisais krasts” pārstāvji – Misters Krūmiņš un R.2.R.S., diriģents kapteinis Andis Karelis.

18.06.

 • Plkst. 12:00 Nacionālo bruņoto spēku Štāba orķestra klarnešu kvarteta “Quattro Differente” koncerts.
 • Plkst. 14:00 Jūras spēku orķestra rokgrupas “Vairogs” koncerts kopā ar dziedātāju Ati Ieviņu.
 • Plkst. 17:00 Jūras spēku orķestra koncerts “Ceļojums”, solisti: Agris Bušs – tenora saksofons, Deniss Seimuškins, Jānis Narkevics, Juris Nikolovskis – trompete, Dāvids Donis, Roberts Zonīs – klarnete, diriģents virsleitnants Andris Rasmanis.
 • Plkst. 20:00 Nacionālo bruņoto spēku Štāba orķestra koncerts “Kino ekrāna gaismā”, diriģents kapteinis Aleksandrs Kreišmanis.

19.06.

 • Plkst. 11:00 Nacionālo bruņoto spēku Štāba orķestra estrādes ansambļa koncerts “Tev un man” ģimenēm ar bērniem. Piedalās vokālā studija “Kukaiņi” Baibas Jansones vadībā, solists Gatis Supe.

Jūras spēku orķestris

Jūras spēku orķestris dibināts 1995. gada 6. jūnijā. Tā pamatfunkcijās ietilpst militāro ceremoniju muzikālais noformējums, profesionāla koncertdarbība un līdzdalība starptautiskos militāro un profesionālo pūtēju orķestru festivālos.

 1. gadā Jūras spēku orķestris tika pārveidots par džeza orķestri, to pārdēvējot par Nacionālo bruņoto spēku bigbendu. Šis bigbends sagatavojis vairākas daudzveidīgas koncertprogrammas, kuras atskaņotas kopā ar izciliem Latvijas sabiedroto NATO dalībvalstu bigbendu diriģentiem no Norvēģijas, Šveices, Vācijas, Lietuvas, Somijas, ASV un Kanādas.

Kopš 2019. gada Nacionālo bruņoto spēku bigbends ir piedzīvojis savu atgriešanos Jūras spēkos, lai pilntiesīgi atkal tiktu dēvēts par Jūras spēku orķestri, kā arī atguvis orķestrālāku skanējumu.

NBS Štāba orķestris

Nacionālo bruņoto spēku Štāba orķestris ir dibināts 1992. gada 2. februārī un tā ir viena no atpazīstamākajām Latvijas armijas vienībām. Sabiedrībā orķestris visbiežāk asociējas ar valstī nozīmīgiem svētkiem un sarīkojumiem. Orķestra darbībā ir apvienotas vairākas funkcijas – ceremonijas, parādes, defilē programmu demonstrējumi, orķestra un kameransambļu koncerti. Pastāvēšanas laikā orķestris ir piedalījies daudzos starptautiskos un pasaulē ievērojamos militārās mūzikas festivālos. Orķestra programmas ir guvušas lielu klausītāju atzinību daudzās ārvalstīs un arī dzimtajā Latvijā.

Zemessardzes orķestris

Zemessardzes orķestris dibināts 2011. gada 1. novembrī. Tā ir Zemessardzes atsevišķā vienība, kurā ietilpst pūtēju orķestris, bigbends, koris “Stars”, dažādi kameransambļi un kopš 2021. gada arī tautas deju ansamblis “Bramaņi”. Zemessardzes orķestra uzdevums un misija ir Zemessardzes un Nacionālo bruņoto spēku ceremoniju muzikālā noformēšana, Zemessardzes popularizēšana sabiedrībā, kā arī rūpēšanās par Latvijas tautas garīgo un kultūras labklājību, sniedzot klausītājiem mākslinieciski augstvērtīgus, radošiem izaicinājumiem bagātus un iedvesmojošus koncertus. Pastāvēšanas gadu laikā Zemessardzes orķestris ir piedalījies arī dažādu pilsētu svētkos un sabiedriskos pasākumos. Zemessardzes orķestris koncertējis arī Lietuvā, Igaunijā, Somijā, Ukrainā, ASV un Kanādā, sadarbojas ar populāriem izpildītājmāksliniekiem Latvijā, kā arī ar Mičiganas gvardes 126. armijas orķestri, Kanādas Bruņoto spēku Centrālo orķestri un Spānijas Operacionālo kaujas nodrošinājuma spēku orķestri. Zemessardzes orķestra priekšnieks ir Nacionālo bruņoto spēku galvenais diriģents kapteinis Andis Karelis.