KULTŪRAS JAUNUMI

22.12. 2019

Sauja Ziemassvētku prieka Salaspilī

Lai arī daba pirmssvētku laikā mūs nav lutinājusi ar sniegu un baltu ainavu, tas nav iemesls, kāpēc sirdī nevarētu mājot Ziemassvētku prieks! Salaspils rosīgie interešu izglītības kolektīvi bija parūpējušies, lai svētkos netrūktu aktīvas darbošanās, jestru deju, skanīgu dziesmu, lai dzimtu gaišas domas, notiktu sirsnīgas tikšanās. Decembrī, jaukā un sirsnīgā gaisotnē, noritēja bērnu kolektīvu svētku koncerts “Sauja Ziemassvētku prieka”!

Skatuve bija izrotāta ar mirdzošam sniegpārsliņām. Pasākuma dalībnieki bija uzbūruši īstu Ziemassvētku prieku, izrotājuši to atbilstoši sniega tematikai. Skatuve pārtapa par brīnišķīgu sniega ciemu, kur rosījās gan sniegpārsliņas, gan sniega rakari. Katrs, kurš kaut mazliet vēlējās Ziemassvētku priekam “piešaut” sniega sajūtu, varēja to patiesi sajust gan dejās, gan dziesmās. Piepildot kultūras namu ar gaišu svētku sajūtu, ik pa brīdim uzvējoja piparkūku smarža, šo brīnumu gaisotni radīja piparkūku darbnīca. Katram bija iespēja izrotāt savu svētku piparkūku. Bija ieradies tik ilgi gaidītais Ziemassvētku vecītis. Tas bija sirsnīgs brīdis, kad bērnu acis mirdzēja neviltotā priekā, kad sirsniņa pukstēja straujāk, jo bērni zina, ka šajā brīdī piepildās vispatiesākās vēlmes. Šoreiz Ziemassvētku vecītis nejautāja pēc pantiņiem, bet, paņēmis bērnu klēpī, jautāja pēc vēlējuma. Tas rosināja arī mazos padomāt par svētku laiku, ko šis laiks nozīmē viņiem pašiem un kas ir tas, ko gribētos vēlēt sev pašam, saviem mīļajiem. Katram tika dāvaniņa.

Salaspils kultūra saka paldies koncerta “Sauja Ziemassvētku prieka” dalībniekiem:

  • BDK “Sienāzītis” pirmsskolas vecuma grupai un vadītājai Dacei Čiblei,
  • BDK “Sienāzītis” skolas vecuma grupai un vadītājam Mārtiņam Pēdājam,
  • VA “Mazputniņi”, VA “Vālodzīte” un vadītājai Ilonai Koroševskai,
  • VA “Fantāzija” un vadītājai Ingai Treibahai,
  • VA “Dzeltenā zemūdene” un vadītājai Lāsmai Streiķei.

Īpašs paldies par pavadošo akustisko fonu “Dzeltenā zemūdene” ģitāristam Emīlam un pasākuma vadītājam Aleksandram Tuguševam.

Mēs, Salaspils kultūra nama kolektīvs, vēlam atrast laiku, lai pabūtu kopā ar sev mīļiem cilvēkiem, uz mirkli aizmirst ikdienas rūpes un steigu, nepievērst tik lielu vērību dāvanām, lietām un mantai, bet apdāvināt savu dvēseli ar kopā būšanas prieku un svētku sajūtu.