KULTŪRAS JAUNUMI

28.07. 2023

“Salaspils teātris” ar panākumiem un spilgtiem iespaidiem atgriežas no Bulgārijas

Ar panākumiem un spilgtiem iespaidiem “Salaspils teātris” atgriezies no XX Starptautiskā amatierteātru festivāla “VREME” Bulgārijā, Vracā. Festivāla laikā, kas norisinājās no 16. līdz 21. jūnijam, Vraca kļuva par pasaules amatierteātru galvaspilsētu, jo tur pulcējās teātru kolektīvi no Apvienotās Karalistes, Armēnijas, Bosnijas un Hercegovinas, Bulgārijas, Čehijas, Horvātijas, Igaunijas, Indijas, Izraēlas, Kanādas, Latvijas, Lietuvas, Rumānijas, Slovēnijas un Ukrainas. Tostarp arī “Salaspils teātris” ar F. G. Lorkas lugu “Bernardas Albas māja”, kas, saceļot īstu emociju vētru uz Vracas skatuves, guva atzinību gan no teātra ekspertiem, gan skatītājiem. Festivāla ekspertes Jolanta Malinowska-Wiaktor (Lietuva) un Joke Elbers (Nīderlande), vērtējot visas astoņpadsmit festivāla izrādes, “Salaspils teātra” izrādi atzina par vienu no visspilgtākajiem, emocionālākajiem iestudējumiem šajā festivālā. Turklāt īpaši tika uzteikta mūsu dalībniece Anita Krūmiņa-Štikāne kā viena no spilgtākajām lomas atveidotājām festivālā.

Vraca – pilsēta ar devīzi “Pilsēta kā Balkāni – sena un jauna” – salaspiliešus apbūra ar dabas un kalnu varenumu, liepu smaržu gājēju ielās un jaukām kafejnīcām. Un ne tikai. Arī ar lietu, kas izmērcē dažu minūšu laikā līdz beidzamai vīlītei. Arī ar laiku, kas apstājās, lai mēs tur būtu, pieredzētu un piedalītos. Iespējams, tieši tāpēc tāds ir festivāla nosaukums – “VREME” (“LAIKS”). Pateicoties dalībai šajā festivālā, “Salaspils teātra” dalībniekiem bija iespēja paraudzīties, kādas aktuālas tēmas uz skatuves risina citu valstu amatierteātri, palepoties ar savu varēšanu un gūt jaunas idejas, ko īstenot Latvijas teātru vidē.

Par šo unikālo pieredzi, jauniem iespaidiem un draudzībām, iespēju doties uz teātra tradīcijām bagāto vietu, kur apmainīties idejām un radošiem plāniem, esam pateicīgi gan mūsu teātra režisorei Edītei Neimanei, gan Salaspils novada domei.

Uz tikšanos jaunajā sezonā!

Salaspils teātra kolektīva vārdā

Ilze Zepa

“Salaspils teātra” kolektīvs pirms un pēc izrādes.

Festivāla ekspertes Jolanta Malinowska-Wiaktor (Lietuva) un Joke Elbers (Nīderlande), vērtējot visas astoņpadsmit festivāla izrādes, “Salaspils teātra” iestudējumu atzina kā vienu no visspilgtākajiem, emocionālākajiem iestudējumiem.

“Salaspils teātra” režistore Edīte Neimane, saņemot pateicību par dalību starptautiskajā amatierteātru festivālā “VREME”.

 

Latvijas karogs Vracā starp citu dalībvalstu karogiem.