KULTŪRAS JAUNUMI

29.01. 2020

Līnijdeju šovs “Snap your Fingers” Salaspilī

Jau astoto gadu janvāra beigās Salaspilī satikās līnijdejotāji no visas Latvijas, lai piedalītos līnijdejotāju šovā “Snap your Fingers”, kas ir kļuvis par skaistu un gaidītu tradīciju.

Šogad šovā piedalījās 11 kolektīvi. Līnijdeju grupā: “Country & More” (Rīga), “Latte” (Ķekava), “Čaklās kājas” (Rīga), “Rose River” (Līvānu novads, Rožupes pagasts), “Spāre” (Talsu novads, Ģibuļu pagasts), “The Hop” (Rīga), “Crazy Steps” (Līgatnes novads, Zaubes un Amatas pagasts), “Crystal Line” (Koknese), “Nevermind” (Rīga). Modes deju grupā: “Aija” (Valka) un LU deju ansamblis “Pērle” (Rīga) bija uzaicināti kā vieskolektīvi. Pirmo reizi līnijdeju šovā piedalījās grupa “Eliksyras” no Lietuvas (Panevežas).

Jau kopš paša rīta Salaspils kultūras namu piepildīja radoša kņada, jo vienuviet pulcējās dejotāji un skanēja mūzika. Notika kopmēģinājums. Visi deju kolektīvi bija pienācīgi sagatavojušies.

Zālē pulcējās skatītāji, viesi un atbalstītāji. Katrs kolektīvs bija sagatavojis divus deju priekšnesumus tieši šovam. Daudzas dejas piedzīvoja savu pirmizrādi.

Deju priekšnesumus vērtēja atbildīga un kompetenta žūrija: Irita Jasinska (līnijdeju kluba “Jautrie zābaciņi” vadītāja un līnijdejotāju konkursa “Rīgas kauss” līdzorganizatore), Lana Garonska (līnijdeju instruktore) un Juris Gogulis (horeogrāfs, deju pedagogs, LU deju ansambļa “Pērle” pedagogs). Dejotāji klātesošos priecēja ar diviem priekšnesumiem – kantri stila un brīvās izvēles. Varējām redzēt skaistus skatuves tērpus un brīnišķīgu deju izpildījumus. Skanēja dažādu stilu mūzika: kantri, spāņu, grieķu, latviešu, ebreju un modernā estrādes mūzika.

Salaspils līnijdejotāju grupa “Lucia’s Linedancers” sagatavoja divus deju priekšnesumus: kantri stila deju “Half Past Tipsy”, otru – grieķu deju “Sirtak”. Katru gadu tas ir bijis interesants izaicinājums, ar ko pārsteigsim sevi un skatītājus. Deju radīšanā un mūzikas materiāla sagatavošanā radoši darbojās vadītāja Lūcija Sniķere, līnijdejotājas Lilija Bondarenko un Agita Matīsa. Paldies viņām par pašaizliedzīgo darbu!

Koncerts izdevās interesants, kolorīts un radošs. Koncertu vadīja Sandra Peļņika, kura priecēja skatītājus arī ar dziesmas “Before He Cheats” izpildījumu. Dejotājiem tā bija brīnišķīga iespēja satikties, baudīt to brīdi, kāda radošā izaugsme ir piedzīvota astoņu gadu laikā, cik interesanti un krāšņi var tikt izveidoti deju priekšnesumi. Žūrija atzinīgi novērtēja visu deju kolektīvu priekšnesumus. Katrs kolektīvs saņēma pateicības rakstu. Šova galveno balvu “Grand Prix” abās nominācijās žūrija vienbalsīgi piešķīra mājiniecēm – “Lucia’s Linedancers” līnijdeju grupai. Paldies vadītājai Lūcijai Sniķerei par spēju iedvesmot, iedrošināt un iemācīt dejot!

Kantri dejas nominācijā līnijdeju grupā: 1. vieta – “Spāre”, 2. vieta – “Crystal Line”, 3. vieta – “Crazy Steps”, izvēles dejas nominācijā: 1. vieta – “Eliksyras”, 2. vieta – “Čaklās kājas”, 3. vieta – “Nevermind”.

Šova organizatori – grupa “Lucia’s Linedancers” komanda – saka paldies visiem, kuri piedalījās un palīdzēja noorganizēt šo krāšņo pasākumu.

Janvārī kolektīvs “Lucia’s Linedancers” piedalījās konkursā “Senioru kauss 2020” ar izvēles deju “Singing in the Rain” un ieguva pirmo vietu. Apsveicam un lepojamies!

Patlaban Latvijā ir vismaz simts līnijdejotāju grupu. Līnijdejas apvieno cilvēkus visā pasaulē, tās ir kā sava veida korporācija, brālība. Jebkurš līnijdejotājs, sastopot citus, var justies kā “savējais”.

Uz tikšanos un sadejošanos nākamā gada līnijdeju šovā “Snap Your fingers”!

Foto: Zane Meiere