KULTŪRAS JAUNUMI

20.11. 2019

Leģendu atgriešanās Salaspilī

Salaspils izrādi “Čikāgas piecīši. Leģendu atgriešanās” sagaidīja ar ovācijām un pilnām skatītāju rindām. Koncerta atmosfēra atsauca atmiņā laikus, kad katra “Čikāgas piecīšu” dziesma mūsos modināja ticību, cerību un vīziju par labāku rītdienu. Izrāde ir  izdevusies ļoti skaista, un skatītāji to uzņēma ar smiekliem un asarām! Tā pilnībā ir saglabājusi to skaisto burvību, kas ir “Čikāgas piecīšu” dziesmās, un devusi jaunu pienesumu, kas ir krāšņie tērpi un īpaši asprātīgā horeogrāfija. “Čikāgas piecīšu” dziesmas ir ieguvušas jaunu skanējumu un elpu, tā tiešām ir skaista vīzija par “Čikāgas piecīšiem” un viņu dziesmām. “Čikāgas piecīši. Leģendu atgriešanās” ir veidota kā muzikāla vīzija, kurā populāri aktieri un dziedātāji ar sirsnību un lielu pietāti ir parādījuši to, kādi bija un kādi varēja būt “Čikāgas piecīši”, kad viņi uzsāka savu muzikālo darbību.

Izrādes pamatā ir Alberta Legzdiņa atmiņu stāstījumi no grāmatas “Čikāgas piecīšu piedzīvojumi” un “Čikāgas piecīšu” populārākas dziesmas. Režisors – Valdis Lūriņš. Lomās – Mārtiņš Egliens vai Dainis Gaidelis, Mārtiņš Brūveris vai Ainars Bumbieris, Ieva Sutugova, Inita Sondore vai Ginta Krievkalna, Rolands Beķeris, Marģers Eglinskis. Horeogrāfs – Kārlis Božs. Producente – Laila Ilze Purmaliete. Pārsteidzošs un emocionāls brīdis bija mūzikas autora, ilggadēja “Čikāgas piecīšu” dalībnieka Armanda Birkena uznāciens uz skatuves. Tas bija lielisks pārsteigums, kas padarīja 17. novembra vakaru pirms svētku dienas vēl īpašāku, vēl emocijām bagātāku.

Šogad aprit 30 gadi kopš “Čikāgas piecīšu” atgriešanās Latvijā 1989. gadā ar slaveno koncertu Mežaparka estrādē – tā bija pirmā reize, kad Latvijas iedzīvotāji dzīvē tikās ar iemīļoto grupu. “Čikāgas piecīšu” izpildītās dziesmas jau gadiem bija ārkārtīgi populāras Latvijā, kaut arī neviens nebija redzējis, kā izskatās dziedātāji. Viņi ar īpašu dziesmas vēstījumu prata nodot to, pēc kā ilgojās katra latvieša sirds.