KULTŪRAS JAUNUMI

02.08. 2021

Festivāls “KARTUPEĻPALMA 56”

Festivāls Kartupeļpalma kopš 2018.gada jau kļuvis par regulāru kultūras pasākumu, uz kuru dodas mūzikas cienītāji un jaunu skaņu pasaules atklājumu tīkotāji, kuru dzīvēs mūzika kā garīgās barības avots ieņem nozīmīgu lomu. Tādējādi Salaspils vārds un ģeogrāfiskā vieta pakāpeniski cilvēku apziņā nostiprinās kā lieliska vieta kvalitatīvas un oriģinālas mūzikas izbaudīšanai.

Dažas nozīmīgas grupas pēc Kartupeļpalmas aicinājuma ar prieku atkal apvienojas un spēlē savus vienīgos koncertus ilgākā laika nogrieznī, bet daudzi apmeklētāji izteikuši pateicību, ka tieši Kartupeļpalmā iepazinuši kādu mūziķi vai grupu, kuru pirms tam nemaz nav zinājuši un – kas zina – varbūt visu atlikušo mūžu būs par to pateicīgi Salaspilij.

Programmas kurators Uldis Rudaks – mūzikas žurnālists un kritiķis ar trīs gadu desmitu pieredzi, dīdžejs, grāmatu autors, dažādu konkursu žūriju loceklis un visu laiku labākajiem latviešu mūzikas albumiem veltītā radio raidījumu cikla Zibens Pa Dibenu veidotāja orientēšanās dažādos mūzikas žanros un pastāvīga atrašanās mijiedarbībā ar mūziķiem un klausītājiem ļauj izveidot programmu, kas ik gadu ir unikāla ne vien dalībnieku individuālajā sniegumā, bet arī pārdomātā koncertu izkārtojumā, kas veido stāstu jeb scenāriju, kur dažādu mākslinieku priekšnesumi cits citu papildina un sniedz ieskatu šobrīd interesantākajā, kas notiek latviešu mūzikā.

Pamazām Kartupeļpalma kļūst par starptuatisku festivālu – 2020.gadā uzstājās grupa Les Attitudes Spectrales, kurā viens dalībnieks ir francūzis, bet šogad kopā ar Kartupeļpalmā jau dzirdētās grupas Nikto līderi noslēdzošajā koncertā uzstāsies balss improvizatore Eleonora Tikas no Igaunijas, bet grupas Alis P dalībnieki dzīvo Zviedrijā un Vācijā.

Programma:
17.15 – 18.00 Ivars bez F
Latvijā sen nav bijis 100 procentīgas meiteņu grupas un te tā ir. Ivars bez F klausīšanās ir kā paviesošanās virtuvē, kur top cienasts vai garderobē, kur meitenes pucējas, jo kvarteta dalībnieču degsme un dabiskums muzicējot rada tādu kā savulaik aktuālo kvarķirņiku (mājas koncertu) atmosfēru.

18.10 – 19.00 Keitija Bārbale
2020.gada lielākais atklājums latviešu mūzikā – jauna dziesminiece ar lieliskām dziesmām gan muzikāli, gan tekstuāli, balss tembru un intonācijām, kas viņu ļauj atpazīt starp tūkstošiem. Kopš bērnības uzstājoties tikai ar pašas sacerētām dziesmām, izpelnījusies žūriju atzinību konkursos, pēdējos gados – TV šovā X-Faktors un jauno talantu konkursā Hadrons (pirmā vieta)

19.10 – 19.50 Podruga
Grupas līdere Alise Stefanoviča sākotnēji veidoja elektronisku mūziku, bet daudzu uzmanību piesaistīja viņas vibrato vokāls, kas izlausās kā pasmelts no vairāku gadu desmitu senas vēstures, līdzīgi kā tas mūsdienās ir angļu dziedātājai Annai Kalvi

20.00 – 20.50 Edgars Šubrovskis
Viens no izcilākajiem un pazīstamākajiem četrdesmitgadnieku paaudzes dziesminiekiem, tagadējais grupu JŪŪK un Manta dalībnieks, kurš savos solokoncertos lielākotiexs izpilda savas labākās dziesmas no grupas Hospitāļu iela laikiem

21.00 – 22.00 Juris Kaukulis un Alis P
Juris Kaukulis, kurš plaši pazīstams kā grupu Dzelzs Vilks un Jauno Jāņu Orķestris līderis, speciāli Kartupeļpalmai apvienosies ar izcilās, sen par klasiku kļuvušā blūzroka trio Alis P dalībniekiem pavadošā sastāva statusā. Šis būs ļoti īpašs koncerts.

22.15 – 23.00 Aleksandrs Aleksandrovs un ele Onora
Aleksandrs spēlē ģitāru un trompeti, bet Eleonora ar balsi dara visu – dzied, kliedz, elso, šņāc – abiem talantīgajiem un daudzpusīgajiem mūziķiem veidojot neaizmirstamu improvizētu priekšnesmumu, kas būs lielisks tieši noslēgumā, kad jau satumst.

 

 Ieejas maksa: 16,00 EUR
 Ieeja festivālā no plkst. 16:30

 

! Saskaņā ar valstī noteiktajiem epidemioloģiskajiem noteikumiem ieeja pasākumā, uzrādot personu apliecinošu dokumentu un derīgu Covid-19 sertifikātu, kurš apliecina, ka apmeklētājs (Šis priekšnoteikums tiek attiecināts arī uz bērniem, tostarp tiem, kuri vēl nevar saņemt vakcināciju pret Covid-19, proti, nav sasnieguši 12 gadu vecumu) ir pabeidzis pilnu vakcinācijas kursu pret Covid-19 vai pārslimojis Covid-19 pēdējo 6 mēnešu laikā.Sertifikātu iespējams lejupielādēt vietnē www.Covid19sertifikats.lv.

! Informējam, ka pašvaldības organizēto publisko pasākuma laikā iespējama pasākuma dalībnieku personas datu apstrāde fotografējot un filmējot, kā arī pēc tam iegūtais materiāls var tikt publicēts Salaspils novada pašvaldības informatīvajos kanālos un izdevumos informācijas atklātības un sabiedrības informēšanas mērķa nodrošināšanai. Vairāk informācijas http://www.salaspils.lv/privatums-politika