KULTŪRAS JAUNUMI

10.12. 2019

Iekāpt un sajust svētku prieku “Sniegavīra ekspresis”.

Decembris ir sirds siltuma un mīlestības mēnesis. Ja vēl atminaties – Pirmo adventi sagaidījām un jauki pavadījām, kopā iekāpjot sniegavīra ekspresī. Tas mūs aizveda pretim svētku izjūtai.

Ralfs EILANDS, Kristīne PRAULIŅA un “Very Cool People” “SNIEGAVĪRA EKSPREŠA” skanīgā piecgades koncerttūre sākās tieši Salaspilī. “SNIEGAVĪRA EKSPRESIS” ir viens no līksmākajiem Ziemassvētku koncertiem. Muzikālais hameleons Ralfs Eilands, dzirkstošā fanka grupa “Very Cool People” un samtainās balss īpašniece Kristīne Prauliņa vakara noskaņu darīja pacilātu un priecīgu. Sanākušie koncerta apmeklētāji atzina, ka šis ir bijis vienreizīgs svētku gaidīšanas laika iesākums, izdevies sevi noskaņot svētkiem, baudīt mūziķu vokālos un instrumentālos talantus, dziedāt līdzi, līksmot un emocionāli sildīties citam pie cita. Programmā iekļautas kompozīcijas, kas vieno un uzmundrina cilvēkus visā pasaulē: “Zvaniņš skan”, “Laba slava sniedziņam”, “Jingle bells rock”, “Santa Claus is coming to town” un citas.  Ar  dziesmu “Klusa nakts” neiztrūkstoši tika šķetināts stāsts par sapņiem, ilgām un iekšējo pasauli. Svētku programma apzināti tika veidota, lai iepriecinātu ģimenes, draugus, radot patīkamu atmosfēru kopā būšanai, un “iesildītos” pirms vakara priecīgajiem notikumiem.

Stāsta Ralfs Eilands: “Manuprāt, lielākā dāvana, ko esam saņēmuši šajā dzīvē, ir mūsu ģimenes un draugi – tās siltās attiecības, ar kurām gūstam vislielākās emocijas un spilgtākās atmiņas. Šo dāvanu “izsaiņot” nozīmē kopīgi pavadīt laiku. Ar šādu pieeju arī veidojam koncertu, lai primāri tā būtu iespēja būt kopā ar sev tuvajiem un kopīgi pasmieties un padziedāt, – tas arī ir tas Ziemassvētku brīnums.”

Arī salaspilieši, koncerta viesi, apmeklētāji piedzīvoja Ziemassvētku brīnumu. Pēc koncerta kopā ar māksliniekiem tika iedegta svētku eglīte pie kultūras nama “Rīgava”. Eglīte tagad mūs visus priecē ar savu spožumu, atgādinot par skaisto svētku tuvošanos. Lai mums kopā sirdssilti svētki!