KULTŪRAS Notikums

11.08.2022

Vasaras muzikālais vakars Vidusjūras skaņās

  • Rīgavas Mūzikas un mākslas dārzs, Līvzemes iela 7, Salaspils
  • 11.08.2022
  • 19:00
  • 7.00 EUR

Neordinārās dziedātājas un pianistes Katrīnas Gupalo, virtuozo ģitāristu Riharda Lībieša un Ginta Smukā un meistarīgā perkusionista Mārtiņa Miļevska koncertprogrammā savijas visā pasaulē klausītāju iemīļotas dziesmas ar mūziķu pašu oriģinālkompozīcijām, latviešu un ukraiņu tautasdziesmām un grupas “Okean Elzy” mūziku.

Šī ir emocionāli ļoti piesātināta programma, kurā dažādu tautu temperamenti mūzikā izteikti ārkārtīgi sulīgi, krāsaini un kontrastaini. Šajā programmā mūziķi nebaidās eksperimentēt, aizraujot klausītājus sev līdzi muzikālā ceļojumā, tajā pat laikā arī veldzējot ar ārkārtīgi populārām un saldi skaistām melodijām.

Katrīna Gupalo ir viena no neordinārākajām latviešu mūziķēm – spēcīga un sensuāla balss tembra īpašniece, komponiste, virtuoza pianiste, mūzikas izrāžu veidotāja, producente un aktrise, kura koncertos pārsteidz klausītājus gan ar meistarīgo klavierspēli, emocijām bagāto un skanīgo dziedājumu, gan sirsnīgo, aizrautīgo un enerģijas pilno personību. Līdz šim izdoti divi Katrīnas albumi – “Gentle & Done” (2018) un “7 skumjas zvaigznes” (2020), kas veltīts Imanta Kalniņa mūzikai. Dziedātājas pašas komponētās dziesmas, Raimonda Paula un Imanta Kalniņa mūzika Katrīnas interpretācijā pievērsušas plašu uzmanību medijos un sniegušas lielu klausītāju mīlestību koncertos. Būdama profesionāla pianiste, Katrīna ar savu balsi klavieru pavadījumā uzbur krāšņas skaņu gleznas.

Gints Smukais – ģitārists, kurš vairāk kā 12 gadu garumā izkopis ģitārspēles prasmi, padziļināti izzinot un apgūstot kompozīciju un ģitārspēli perkusiju pirkstu stilā. Ieguvis apbalvojumus prestižos starptautiskos ģitārspēles konkursos ASV un Kanādā. Regulāri uzstājas koncertos gan kā solo mākslinieks, izpildot paša komponētus skaņdarbus, gan sadarbojoties ar Latvijā zināmiem mūziķiem un apvienībām, kuru vidū ir Jānis Aišpurs (“The Sound Poets”), Jānis Stībelis, “Musiqq”, Miks Dukurs, Annija Putniņa, “Latvian Voices”, Kristīne Prauliņa, Olga Rajecka, Jānis Ozols ar kori “Maska” u.c. 2018. gadā publicētais Ginta oriģinālmūzikas albums “Flourish” tika nominēts Latvijas Mūzikas ierakstu gada balvai “Zelta Mikrofons” kategorijā “2018. gada debija”.

Rihards Lībietis ir mūziķis un mūzikas autors, kurš regulāri uzstājas un sadarbojas ar dažādiem latviešu māksliniekiem un grupām (Linda Leen, Raimonds Tiguls, “Pacific K”, “The Originals” u.c.), ir kvinteta “Rihards Lībietis Orchestra” izveidotājs, izpildītās mūzikas autors, kā arī producents un izdevējs visiem grupas albumiem. Jaunākais albums “Willful Blindness” nominēts Latvijas Mūzikas ierakstu gada balvai “Zelta Mikrofons 2022” kategorijā “Instrumentālās vai starpžanru mūzikas albums”. Izdoti arī divi Riharda oriģinālmūzikas solo albumi – “Līnijas un Miniatūras” (2021) un “RL Elektronix” (2015). Rihards Lībietis komponē mūziku arī teātra izrādēm, laikmetīgās dejas uzvedumiem, īsfilmām un citiem notikumiem, tostarp festivālam “Liepājas Mākslas forums” radītajām horeogrāfes un režisores Kristīnes Brīniņas izrādēm “Izdzīvot bērnus” (2021) un izrādei-pastaigai “Upe” (2020), kas iekļauta Liepājas teātra repertuārā, kā arī “Bannija Manro nāve” (2017) un “Izraidītie” (2014) Dailes teātrī u.c.

📎 Informējam, ka pašvaldības organizēto publisko pasākuma laikā iespējama pasākuma dalībnieku personas datu apstrāde fotografējot un filmējot, kā arī pēc tam iegūtais materiāls var tikt publicēts Salaspils novada pašvaldības informatīvajos kanālos un izdevumos informācijas atklātības un sabiedrības informēšanas mērķa nodrošināšanai. Vairāk informācijas http://www.salaspils.lv/privatums-politika.