KULTŪRAS Notikums

22.01.2023

Salaspils teātra izrāde “KAIJA”

  • Salaspils kultūras nams, Līvzemes iela 7, Salaspils
  • 22.01.2023
  • 16:00
  • 5.00 EUR

Antona Čehova luga “Kaija” pieder pie pasaules dramaturģijas klasikas zelta fonda. Tā uzrakstīta 1856. gadā un iestudēta visā pasaulē. Autors lugu nosaucis par komēdiju, bet Salaspils teātra izrāde ir skumja komēdija. Tās pirmizrāde notika 2019. gadā, un pēc ilgāka pārtraukuma skatītāji to varēs redzēt 2022. gada 14. maijā.

 Izrāde ir par dzīves jēgas meklējumiem, mīlestību, par personīgo likteņu nesakārtotību. Jauna meitene, kas uzaugusi pie ezera, un aizrautīgais, taču pārmēru jūtīgais topošais rakstnieks cenšas iekļūt mākslas pasaulē, tomēr šī pasaule nav patvērums, kurā var aizbēgt no dzīves. Izrādē kopā savijas skumjais un smieklīgais, rupjais un svētais, satikšanās un šķiršanās, strīdi un grēksūdzes.

 Gandrīz visas izrādē darbojošās personas ir nelaimīgas gan savā personīgajā dzīvē, gan darbā un jaunradē. Katrs tiecas pēc laimes, grib izrauties no bezjēdzīgās dzīves, pacelties spārnos un aizlidot līdzīgi kaijai…

 Izrādē darbojas: Jana Kolbina-Birzniece, Aleksandrs Tuguševs, Ilze Vīlipa, Atis Zābers, Guntars Ceravs, Iveta Lūse, Jānis Supe, Ilze Zepa, Jānis Steps, Viesturs Links, Anita Krūmiņa-Štikāne.