KULTŪRAS Notikums

04.11.2023

SALASPILS TEĀTRA IZRĀDE “BERNARDAS ALBAS MĀJA”/REŽISORE EDĪTE NEIMANE

  • Kultūras namā "Rīgava", Salaspils, Līvzemes iela 7
  • 04.11.2023
  • 17:00
  • 5.00 EUR

📜Federiko Garsija Lorka ir viens no ievērojamākajiem 20. gadsimta spāņu rakstniekiem, un viņa dzeja un dramaturģija joprojām ietekmē rakstniekus un māksliniekus visā pasaulē. Starp Lorkas nozīmīgākajām lugām ir “Bernardas Albas māja”, “Jerma” un “Asins kāzas”.
📜Tas ir stāsts par ģimeni, par alkām pēc mīlestības un brīvības no aizspriedumiem.
📜Pēc vīra nāves Bernardas Albas mājā tiek izsludinātas sēras. Bernardas piecas meitas ir pakļautas mātes noteiktajiem likumiem un kontrolei. Situāciju saasina gan māsu savstarpējās nesaskaņas, gan viņās modusies mīlestība un kaisle pret māsas līgavaini. Kad vecākajai no meitām tiek dota iespēja saderināties, varas groži sāk slīdēt Bernardai no rokām.
📜Lai arī luga ir ar dramatisku noskaņu, izrādē iezīmējas emocionāli un romantiski motīvi, kas liks aizdomāties par sieviešu jūtu pasauli bez vīriešiem.
📜Izrādē darbojas: Modra Krauze, Ļubova Bojaršinova, Inese Zābere, Anita Krūmiņa-Štikāne, Jana Kolbina-Birzniece, Ilze Vīlipa, Iveta Lūse, Ilze Zepa, Zane Lībiete.
_________
Informējam, ka pašvaldības organizēto publisko pasākuma laikā iespējama pasākuma dalībnieku personas datu apstrāde fotografējot un filmējot, kā arī pēc tam iegūtais materiāls var tikt publicēts Salaspils novada pašvaldības informatīvajos kanālos un izdevumos informācijas atklātības un sabiedrības informēšanas mērķa nodrošināšanai. Vairāk informācijas http://www.salaspils.lv/privatums-politika. Skatīt mazāk