KULTŪRAS Notikums

03.12.2023

Rīgas Gospelkoris un Kristīne Prauliņa

  • Salaspils Romas katoļu baznīca, Rīgas iela 26, Salaspils
  • 03.12.2023
  • 19:00
  • 10.00 EUR

Tuvojoties Ziemassvētkiem, pirmajā adventē, Rīgas Gospelkoris ar Kristīni Prauliņu sniegs koncertu Ziemassvētku skaņās.

Rīgas Gospelkoris šogad svin 20 gadu jubileju, ko nupat atzīmējis ar krāšņu koncertu Hanzas Peronā. Kora Adventes laika programmā iekļauti skaņdarbi gan no jubilejas koncerta repertuāra, gan arī Ziemassvētku dziesmas angļu un latviešu valodā, lai dotu iespēju klausītājiem sajust tuvojošos svētku gaisotni. Koncertā būs iespējams dzirdēt gan tādas sen pazīstamas, tradicionālas melodijas kā “Vēsā ziemas naktī”, gan pērn izdoto Kristīnes Prauliņas noskaņām bagāto oriģināldziesmu “Ziemā”, kā arī, protams, koncerts neiztiks bez gospelkorim raksturīgajiem dzīvespriecīgajiem un ritmiskajiem mūsdienu gospelmūzikas skaņdarbiem.

Rīgas Gospelkoris ir divkārtējs Pasaules koru olimpiādes zelta medaļas laureāts. Kora mākslinieciskā vadītāja un diriģente ir dziedātāja, starptautiskā džeza mākslinieku konkursa “Riga Jazz Stage” Grand Prix balvas ieguvēja Kristīne Prauliņa, kura plašākai publikai savulaik kļuva pazīstama, sadarbojoties ar maestro Raimondu Paulu un Latvijas Radio Bigbendu, bet pēdējos gados izpelnījusies publikas un kritiķu atzinību savā solo projektā ar grupu “The Soulful Crew”. 

Rīgas Gospelkoris dibināts 2003. gadā un koncertējis gan daudzviet Eiropā, gan Amerikas Savienotajās Valstīs, kā arī piedalījies dažādos pašmāju un ārzemju projektos kopā ar populāriem izpildītājiem – dziedājuši Prāta Vētras “Skārda bungu tūrē”, ierakstījuši skaņu celiņu Disney filmas “Karalis Lauva” dublāžai latviešu valodā, koncertējuši kopā ar Grammy balvas laureātiem Donaldu Lorensu (Donald Lawrence) un Maironu Batleru (Myron Butler) no ASV, Lielbritānijas karaliskajās kāzās popularitāti ieguvušā “Kingdom Choir” diriģenti Karenu Gibsoni (Karen Gibson), ukraiņu popmūzikas zvaigzni Ivanu Dornu un citiem.

________
Informējam, ka pašvaldības organizēto publisko pasākuma laikā iespējama pasākuma dalībnieku personas datu apstrāde fotografējot un filmējot, kā arī pēc tam iegūtais materiāls var tikt publicēts Salaspils novada pašvaldības informatīvajos kanālos un izdevumos informācijas atklātības un sabiedrības informēšanas mērķa nodrošināšanai. Vairāk informācijas http://www.salaspils.lv/privatums-politika.