KULTŪRAS Notikums

10.11.2019

Mārtiņdiena. Jestra svinēšana.

  • Kultūras nams Rīgava, Līvzemes iela 7, Salaspils
  • 10.11.2019
  • 15:0018:00

Zeme rīb, rati klaudz,
Kas to zemi rībināja?
Nu atbrauca Mārtiņdiena
Deviņiem kumeļiem.

Mārtiņdiena! Šajā dienā beidzas klusais – veļu – laiks, tāpēc svētki ir pilni jautru, skaļu izdarību – budēļi jeb ķekatas ir lielākie jautrības radītāji.

Tas ir laiks, kad rast iespēju pabūt ar ģimeni, apmeklēt Mārtiņdienai veltītus pasākumus, kopīgi atminoties senās latviešu tradīcijas, kuras nespēs aizstāt nedz Helovīns, nedz kādi citi svešzemju svētki, jo šīs – latviskās – tradīcijas turpina pastāvēt pat mūsu modernajā informācijas sabiedrībā. Svētku dalībnieki – mazi un lieli – tiks aicināti pārģērbties par čigāniem, uzlikt kādu lakatu vai uzvilkt kažoku uz otru pusi, paņemt līdzi kādu sadzīves priekšmetu, kas rada skaņu, lai kopā mums izdotos nosvinēt, iespējams, krāšņākos, jautrākos un trokšņainākos Mārtiņus Salaspilī!

Romu grupa “Ame Roma”.

“Ame Roma” vairāk nekā 50 gadu muzicē un visu šo gadu laikā nav zaudējusi savu neatkārtojamo kolorītu un īstenu tabora čigānu garu.

Pasākumu vadīs Latvijas Nacionālā teātra aktrise Indra Burkovska. Aktrise ne tikai dziedās, mācīs čigānu dančus un vadīs rotaļas, bet arī uzdos mīklas un stāstīs par Mārtiņdienas tradīcijām.

Mārtiņdienas lielā groza pīšanas meistarklase, kuras laikā Salaspils iedzīvotājiem tiks dota iespēja piedalīties lielā Salaspils rudens velšu groza tapšanā.

Noskaidrosim “Mārtiņbērnu 2019”!

Ieeja brīva.

Informējam, ka pašvaldības organizēto publisko pasākuma laikā iespējama pasākuma dalībnieku personas datu apstrāde fotografējot un filmējot, kā arī pēc tam iegūtais materiāls var tikt publicēts Salaspils novada pašvaldības informatīvajos kanālos un izdevumos informācijas atklātības un sabiedrības informēšanas mērķa nodrošināšanai. Vairāk informācijas http://www.salaspils.lv/privatums-politika.