KULTŪRAS Notikums

08.05.2022

Māmiņdiena – Guntara Rača dzejas lasījums ar koncertprogrammu

  • Rīgavas Mūzikas un mākslas dārzs, Līvzemes iela 7, Salaspils
  • 08.05.2022
  • 13:00
  • 0.00 EUR

Ir viena diena mūžā dārga,
To māte dāvāja no sirds,
Lai pati Laima mūžu sargā,
Lai ilgi vēl šī saule mirdz.

Par godu māmiņām, šogad tiek rīkots īpašs pasākums Rīgavas Mūzikas un mākslas dārzā ar Guntara Rača dzejas lasījumu ar koncertprogrammu.  Koncertā skanēs jaunas, kā arī jau populāras dziesmas ar Guntara Rača vārdiem, koncerta laikā tiek prezentēta Guntara dzejoļu grāmata “365”. Koncertā piedalīsies Katrīna Bindere, Jānis Narkevics, Uģis Tirzītis, Tomass Kleins.

Programmā dzirdēsiet dziesmas, kuru pamatā ir grāmatās “365” publicētie dzejoļi un kuru autori ir Raimonds Pauls, Lolita Ritmanis, Tomass Kleins, Jānis Narkevics un arī pats Guntars. Protams, neiztiks arī bez agrākos laikos kopā ar Maestro Paulu un seno cīņu biedru Ainaru Virgu sarakstītiem hitiem. Pasākuma laikā, ievērojot valstī pastāvošos pulcēšanās nosacījumus, varēs iegādāties jaunās grāmatas un saņemt autogrāfus.
Guntara Rača dzejoļu grāmatas “365” 1. un 2. daļas, kļuva par sava veida dzejas sensāciju, jo apgāza gadiem ilgi dominējošo uzskatu, ka dzejoļu grāmatas nevar būt pieprasītas. Kā liecina Latvijas grāmattirgotāju asociācijas apkopotie dati, tad tās kļuva par 2017. un 2018. gadā pieprasītākajām grāmatām Latvijā.

Guntars Račs: “Mana apņemšanās bija uzrakstīt vienu dzejoli dienā. Tiekoties ar klausītājiem, sapratu, ka datumi lasītājiem piešķir tādu kā personīgu pieredzi, caur kuras prizmu lasītājs to uztver. Daudzi ir teikuši, ka viņu īpašajos datumos publicētie dzejoļi, ir kā rakstīti viņiem. Tā jau arī ir, jo es nerakstu tikai pats sev, es rakstu dzejoļus saviem lasītājiem.”