KULTŪRAS Notikums

25.03.2019

Komunistiskā genocīda upuru piemiņas diena

  • Kultūras nams, Līvzemes iela 7
  • 25.03.2019
  • 12.00

25.marts – komunistiskā genocīda upuru piemiņas diena.
Kavēsimies atmiņās un pieminēsim aizgājušos!

Latvijā 25.marts ir sēru diena, kad tiek pieminētas 1949.gada deportācijas un komunistiskā genocīda upuri. Tā ir diena, kad no savām mājām un dzimtenes svešumā tika aizvesti daudzi tūkstoši latviešu. Daudzi no viņiem, tostarp sievietes, sirmgalvji un bērni dzimtajā Latvijā vairs neatgriezās – daļa novārga un aizgāja bojā koncentrācijas nometnēs un mūža nocietinājumus, daļa – palika uz mūžiem Sibīrijas sniegos. Šajā dienā notika visplašākā Latvijas iedzīvotāju izsūtīšana uz Sibīriju un citiem attāliem Padomju Savienības reģioniem. Uz Sibīriju deportēja aptuveni 44 000 cilvēku – ģimenes ar bērniem un sirmgalvjiem.

25. marta dienā karogus rotā sēru lentes, bet izsūtīto radinieki, izsūtīšanu piedzīvojušie un mājās atgriezušies cilvēki, kā arī pārējie iedzīvotāji piemin baigos notikumus un tajos cietušos tautiešus un viņu sūros likteņus.

25. martā, komunistiskā genocīda upuru piemiņas dienā, notiks ikgadējais pasākums politiski represētajām personām.

Lai pieteiktu dalību atceres pasākumā un iegūtu papildu informāciju, lūdzam zvanīt Salaspils politiski represēto nodaļas vadītājai Zojai Rimšai pa tālruni 29254353.

Pasākuma programma:

  • Transports uz Rīgu tiks nodrošināts no k/n “Rīgava”, izbraukšana plkst. 12.00;
  • Plkst. 15.00 atceres pasākums Salaspils novada domē, Dzimtsarakstu zālē.