KULTŪRAS Notikums

04.09.2021

Mājas kafejnīcās

 • Rīgavas Mūzikas un mākslas dārzs, Līvzemes iela 7, Salaspils
 • 04.09.2021
 • 10:0018:00
 • 0.00 EUR
Šogad, no jūlija līdz pat oktobrim, Latvijā notiek “Mājas kafejnīcu dienas”. Ropažu novadā un Salaspils novadā “Mājas kafejnīcās” aicinām viesoties un mieloties 4. septembrī, kad “piena upes tecēs ķīseļa krastos”.
Esam raduši baudīt tuvāku un tālāku Latvijas novadu kulināro mantojumu, bet šoreiz aicinām viesoties tepat Pierīgā un piedzīvot gastronomisko ceļojumu Ropažu un Salaspils novados, kas notiek pirmo reizi, tāpēc būs īpaši interesanti iepazīt vairāk kā 20 dažādu dalībnieku kulināro piedāvājumu. Būs arī iespēja baudīt īpašus ēdienus, ko gatavos saimniecības un ģimenes, kas ikdienā ar to nedarbojas, un pirmo reizi ver savas mājas un sētas durvis plašākam viesu lokam.
 • Ullas Jansones glīti iepakotie, noformētie pasteļkrāsu zefīra ziedu pušķi sociālajos tīklos ir izpelnījušies ne mazums apbrīnas vērtus komplimentus no potenciālajiem un esošajiem pircējiem. Šodien Ulla savus zefīra meistardarbus iznesīs ārā un izrādīs savā zefīru našķu paradīzē – Mājas kafejnīcā LOVE DE FOUDRE un iekārdinās savus viesus ar savu skaistumu un saldo garšas kārpiņu palutināšanas iespēju.
  Adrese: Rīgavas Mūzikas un mākslas dārzs, Līvzemes iela 7, Salaspils
  28667604.
 • Mājražotāja Jeļena Dmitračenoka ir īstena saldumlietu burve, kas ikdienā nodarbojas ar mājas ingvera cepumu cepšanu no īsta (vietējā) medus un sviesta, ar cukura glazūru uzzīmējot uz cepumu virsmas visdažādākos tēlus un tematiskas vizualizācijas. Mājas kafejnīcu dienā Salaspilī savā kafejnīcā SALDUMU PARADĪZE Jeļena atrādīs, aicinās nobaudīt un iegādāties arī citus savus gatavotos, tiešām izsmalcinātos desertus. Un protams, ka būs iespējams iegādāties līdzņemšanai arī apēdamos mākslas darbiņus – īpašā dizaina cepumus.
  Adrese: Rīgavas Mūzikas un mākslas dārzs, Līvzemes iela 7, Salaspils
  29559198.
 • PŪKAS UN KŪKAS savu mājas kafejnīcu ir saorganizējuši, piedaloties draugu kompānijai, kas sastāv no 20 ģimenēm ar bērniem. Viena no draudzības virstēmām, kas vieno šo kuplo draugu pulku jau 15 gadus, ir kulinārija. Savā mājas kafejnīcā pa dienu nopelnītie līdzekļi tiks pārvirzīti labdarības mērķim, kādai ģimenei, kurai nepieciešams atbalsts un palīdzība. Lai nodrošinātu papildus ienākumus savam labdarības mērķim, PŪKAS UN KŪKAS organizēs arī nelielu savu ģimeņu lokā tapušo tirdziņu.
  Adrese: Rīgavas Mūzikas un mākslas dārzs, Līvzemes iela 7, Salaspils
  26336212.
Epidemioloģiskās situācijas dēļ iespējamas piedāvājumu izmaiņas, kuras varēs uzzināt sazinoties ar dalībniekiem. Lūdzam ņemt vērā, ka lielākajā daļā no “Mājas kafejnīcām” norēķini būs iespējami tikai skaidrā naudā!

Ievērosim visus valstī noteiktos epidemioloģiskās drošības pasākumus un būsim atbildīgi pret sevi, saimniekiem un citiem apmeklētājiem, lai šī diena nestu tikai patīkamas un garšīgas atmiņas. Mājas kafejnīcu dienas” Latvijā notiek ar LIAA un “Lauku Ceļotājs” atbalstu, Ropažu un Salaspils novados organizē biedrība “Ropažu-Garkalnes partnerība” sadarbībā ar Ropažu novada pašvaldību un Salaspils novada pašvaldību.