Jauktais koris Lōja

Dziedi

Diriģents: Ģirts Gailītis

Kormeistars: Austris Kalniņš

Lōja – tulkojot no līvu valodas “laiva” – lībiešiem vienmēr ir bijusi kā nerimtīgas kustības, darba vietas un rīka, kā māju simbols, tas ir jēdziens, bez kura nav iedomājama dzīve Daugavas krastā.

Koris “Lōja” dibināts 2007.gada oktobrī. Neskatoties uz relatīvi īso pastāvēšanas laiku, tas jau ir ieņēmis nozīmīgu vietu Latvijas kultūras dzīvē. Kā īpašu lomu koris ir izvēlējies līvu kora mūzikas, valodas un tradīciju izpēti un popularizēšanu, dalībnieki paši mācās šūt zābaciņus, celot, veidot krāšņas rotas un galvas segas.

Šogad, kad svinam mūsu valsts simtgadi, kad Līvu Savienība atzīmē 95.dibināšanas gadu, „Lōja” klusiņām un kautrīgi, bet ar lepnumu skatās uz saviem 11 gadiem Latvijas kultūras kartē. Un mums ir prieks, ka ar savu rosīšanos esam arī Salaspils vārdu daudzinājuši tuvu un tālu, lepojušies ar savām saknēm un novada kultūrvēsturiskajām bagātībām, ieminuši jaunas takas un rādījuši šo ceļu arī citiem!

Un esam gatavi savā pulkā aicināt arī visus tos, kuri šogad vēl nebija sadūšojušies atnākt uz kori, iegūt jaunus draugus un zināšanas, un….. varbūt pat atrast savu Mīlestību!

 

Mēģinājumi notiek k/n "Rīgava" 26.telpā

otrdienās/piektdienās
plkst. 19:00 – 21:00

    Tālrunis uzziņām: 20249837