KULTŪRAS JAUNUMI

04.09. 2018

Madarām – zelta medaļa VIII pasaules Folkloras čempionātā Bulgārijā


Vasaras  nogalē, no 21.līdz 28.augustam, senioru deju grupas “MADARAS” dejotājas kopā ar dejotājām no Jaunolaines “Veldzes” un Baložu “Ābeļzieda” pārstāvēja Latviju un savus novadus – Ķekavu, Olaini un Salaspili VIII Pasaules Folkloras Čempionātā Bulgārijā, Nesebaras pilsētā. 

Dejotājas uzstājās ar programmu, kas veidota mūsu valsts simtgadei un sastāvēja no uz tautas dziesmām  veidotām horeogrāfijām. Katrā no diviem koncertiem tika izdejotas 3 dejas.

Dejotājas arī iepazina Bulgāriju, apmeklēja tās skaistākās un pazīstamākās vietas. Paviesojāmies zvejnieku pilsētiņā  Sveti Vlas un mākslinieku iecienītajā Sozopolē, izbaudījām dabas skaistumu pastaigā gar Kaliakras klintīm un ienirām brīnišķīgā teiksmu un noslēpumu valstībā Ramadinovas pasaku pilī. Bet vislielākais gandarījums ir iegūtā Zelta medaļa VIII Pasaules Folkloras Čempionātā! To mums piešķīra čempionāta žūrijas komisija un ar aplausu jūru mūsu uzstāšanos novērtēja gan skaitītāji, gan čempionāta dalībnieki. Čempionāts bija lieliski organizēts. Tajā piedalījās 100 kolektīvi – dalībnieki dažādās mākslinieciskajās  kategorijās un vecuma grupās. 30 no šiem kolektīviem pārstāvēja Bulgāriju. Tika pārstāvētas sekojošas valstis – Kanāda, Gruzija, Indonēzija, Irāna, Izraēla, Kazahija, Melnkalne, Krievija, Dienvidkoreja, Sahas republika, Ukraina, Anglija, Uzbekija. Un arī mēs – seniores no LATVIJAS! Esam lepnas par sasniegto! Tas dod spēkus īstenot jaunus mērķus, neapstāties pie iegūtās pieredzes, dejot ar prieku,  dejot  no sirds uz sirdi!

Regīna Grebežniece,

Senioru deju grupas “Madaras” vadītāja